Powstaje Polska Federacja Pokera
Polska scena pokerowa stoi przed dużym przełomem. Dzięki staraniom Rafała Gładysza oraz zaangażowanej grupy pasjonatów, Polska Federacja Pokera powraca do funkcjonowania i jest już na ostatniej prostej do formalnej rejestracji.

Start Polskiej Federacji Pokera
Informację o powrocie Polskiej Federacji Pokera, ogłosił na platformie X znany w środowisku pokerowym Rafał Gładysz, który wraz z grupą zaangażowanych osób stoi za projektem. Proces rejestracji i formalnych przygotowań był żmudny, ale dokumenty mają trafić do odpowiednich organów już na początku przyszłego roku.
Głównym celem działań organizacji ma być praca nad procesem legalizacji pokera w naszym kraju, który w ostatnim czasie odnosi kolejne sukcesy. Na początku listopada odbył się kolejny turniej Polish Poker Championship w Bratysławie, który przyciągnął rekordową liczbę 7084 graczy. Kilkanaście dni temu spory sukces odniósł również Piotr Sztenkiel, który wygrał prestiżowy Eureka High Roller w Pradze i wygrał prawie 500 tys. euro.
Współpraca z World Poker Federation
Gładysz poinformował również, że po uznaniu przez International Mind Sports Association pokera jako sport umysłowy, skontaktowali się z nim przedstawiciele World Poker Federation z propozycją członkostwa w organizacji. Sam proces przebiegł szybko i sprawnie i już dziś Polska Federacja Pokera może pochwalić się partnerstwem z tą dużą instytucją.
To właśnie współpraca z World Poker Federation ma być ważnym czynnikiem, który ma pomóc w walce o sytuacje pokera w Polsce. Pod koniec stycznia mają odbyć się pierwsze rozmowy pomiędzy PFP i WPF, po których mamy otrzymać więcej informacji na temat przyszłych działań.
Czas na zmiany w polskim prawie?
Polska Ustawa Hazardowa z 2009 roku, znowelizowana w 2017 roku, znacząco ogranicza legalne możliwości gry w pokera. Choć sam poker nie jest formalnie zakazany, to restrykcyjne regulacje sprawiają, że jego uprawianie w Polsce stanowi duże wyzwanie.
W efekcie wielu polskich pokerzystów decyduje się na wyjazd do krajów o bardziej liberalnych przepisach, takich jak Czechy czy Słowacja, gdzie mogą swobodnie rywalizować bez obaw o restrykcje. Dowodem na to jest sukces turniejów, które odbywają się m.in. w Bratysławie.
Taka sytuacja ma negatywny wpływ na polską gospodarkę. Gracze, uczestnicząc w zagranicznych eventach, wydają swoje pieniądze poza granicami kraju. W rezultacie to inne państwa czerpią zyski z turniejów pokerowych, które mogłyby generować dochody na rynku lokalnym.
Powstanie Polskiej Federacji Pokera to szansa, że apele graczy trafią w odpowiednie miejsce i doczekamy się nowelizacji przepisów dotyczących pokera w Polsce.
Polecane
Komentarze
Niestety MF stoi na gruncie ograniczania hazardu, a poker w szczególności ma trafić pod lupę KAS, bo niestety KAS jest świadoma tego, że polski poker to przekręt, łamanie regulaminów, wyprowadzanie kasy, gry Cash ( nielegalne), gry on-line ( nielegalne). KK czy GG są nielegalne a na polskim rynku prowadzą normalne gry. ogólnie to wszystko jest robione od d..y strony. Poker łamie totalnie prawo a jednocześnie chce przekonać MF, że warto rozmawiać o prawnych rozwiązaniach, to jest absurd i totalne zakłamanie.
Raczej trzeba iść w odwrotnym kierunku! (Całkowita delegalizacja wszystkich odmian pokera!!!!)
To też ma sens, jednakże człowiek ma prawo decydować sam za siebie, a nie państwo za niego.
Oj grałoby się gdyby wrocił Poker Stars, piekne czasy na studiach były ;-))
cały czas się gra
Czemu Total Casino nie ma pokera skoro może mieć to jest pytanie które powinniście zadawać totalizatowi, a nie jakieś federacje z dupy, co nic nie wnoszą.
Nic się nie zmieni i tak za tego rządu, szkoda czasu.
Ten chłop z Konfederacja przeciez miał zmieniać pokera i co nie wyszło?
A ty śmieciu co zrobiłes w tym kierunku? Krytykowac to kazdy potrafi, ha tfuuu
Ja już straciłem nadzieję.
Czas na bingo. Dajcie sensowne bingo.