Atlético Madryt – Real Madryt: typy, kursy i zapowiedź meczu [20.09.2026]

Autor: Roksana Wojtecka

Data publikacji: 20.09.2026 Ostatnia aktualizacja: 17.09.2026 13:05

Atlético Madryt podejmie Real Madryt w derbach stolicy Hiszpanii podczas 7. kolejki LaLiga. Spotkanie na Riyadh Air Metropolitano odbędzie się w niedzielę 20 września 2026 roku o godzinie 16:15. Oba zespoły są w czołówce tabeli i regularnie trafiają do siatki, dlatego przed pierwszym gwizdkiem warto przyjrzeć się także kursom bukmacherów.

Kursy i typy bukmacherskie na Atlético Madryt – Real Madryt

LaLiga
Atlético Madryt
20.09.202616:15VS
Real Madryt
Nasz typ na mecz
Real Madryt wygra mecz
Kurs: 1.96
OBSTAW WSuperbet
Kursy 1X2 w Superbet

Nasze typy

Atlético Madryt wygrało trzy z pięciu ostatnich spotkań, a bilans 11:6 pokazuje, że zespół potrafił połączyć skuteczność z solidną obroną. Najnowsze zwycięstwa 3:0 z Realem Sociedad i 4:0 z Osasuną były przekonujące, choć wcześniej gospodarze przegrali 1:2 z Liverpoolem oraz 0:3 z Athletikiem. W derbach ważna będzie reakcja na wysoki pressing gości.

Real Madryt przyjeżdża po czterech wygranych w pięciu poprzednich meczach i ma w tym okresie bilans bramek 13:7. Goście pokonali kolejno Elche 3:2, Rayo Vallecano 4:1 oraz Inter Mediolan 2:1, co potwierdza ich wysoką jakość w ataku. Jedyna porażka z Realem Betis przypomina jednak, że nawet faworyt może mieć problemy, gdy rywal ograniczy przestrzeń między liniami.

Główny wybór „Real Madryt wygra mecz” wynika z regularności zespołu i świeższych, bardziej przekonujących wyników. Drużyna José Mourinho często szybko buduje przewagę, a jej ofensywa zdobyła 13 bramek w pięciu ostatnich występach. Atlético ma atut własnego stadionu, lecz jego dwa niedawne wyjazdowe zwycięstwa nie zmieniają faktu, że w tym samym okresie straciło sześć goli i dwukrotnie nie znalazło odpowiedzi na tempo rywala.

Nasz typ: Real Madryt wygra mecz – kurs 1.96

Kontrargumentem pozostaje charakter derbów oraz gra Atlético u siebie. Gospodarze potrafili zachować czyste konto w dwóch ostatnich meczach LaLiga, więc Real może nie dostać wielu dogodnych okazji. Jeśli zespół Diego Simeone zamknie środek pola i utrzyma intensywność po przerwie, faworyt będzie musiał cierpliwie szukać decydującego trafienia.

Kursy na mecz Atlético Madryt – Real Madryt

Na rynku 1X2 Superbet wycenia zwycięstwo Atlético Madryt na 3.45, remis na 3.85, a wygraną Realu Madryt na 1.97.

  • Atlético Madryt: 3.45
  • Remis: 3.85
  • Real Madryt: 1.97

Przewidywane składy

Atlético Madryt: Jan Oblak – Marcos Llorente, Cristian Romero, Robin Le Normand, Alejandro Grimaldo – Kang-In Lee, Koke, Johnny Cardoso, Álex Baena – Jonathan David, Ademola Lookman.

Real Madryt: Thibaut Courtois – Trent Alexander-Arnold, Ibrahima Konaté, Dean Huijsen, Marc Cucurella – Federico Valverde, Aurélien Tchouaméni – Yan Diomande, Arda Güler, Vinícius Júnior – Kylian Mbappé.

Ostatnie mecze obu drużyn

Atlético MadrytOstatnie 3 mecze
Osasuna16.09.2026 · U siebie
4:0WYGRANA
Real Sociedad13.09.2026 · Wyjazd
3:0WYGRANA
Liverpool09.09.2026 · Wyjazd
1:2PRZEGRANA
Real MadrytOstatnie 3 mecze
Elche15.09.2026 · Wyjazd
3:2WYGRANA
Rayo Vallecano12.09.2026 · U siebie
4:1WYGRANA
Inter Mediolan08.09.2026 · U siebie
2:1WYGRANA

Forma zespołów

Atlético Madryt ma w pięciu ostatnich meczach trzy zwycięstwa i dwie porażki, przy bilansie bramek 11:6. Zespół zareagował na przegraną z Athletikiem oraz Liverpoolem, wygrywając 3:0 z Realem Sociedad i 4:0 z Osasuną. W tych dwóch spotkaniach zachował czyste konto, a ofensywa poprawiła skuteczność po bezbramkowej porażce z Athletikiem. Gospodarze potrafią więc podnieść poziom, choć ich forma nie jest całkowicie stabilna.

Real Madryt wygrał cztery z pięciu ostatnich spotkań i strzelił w nich 13 goli, tracąc siedem. Najnowsze zwycięstwo 3:2 z Elche pokazało siłę ofensywy nawet w trudnym meczu, wcześniej zespół pokonał Rayo Vallecano 4:1 oraz Inter Mediolan 2:1. Jedynym słabszym punktem pozostaje porażka 0:1 z Realem Betis, lecz trzy kolejne wygrane sugerują dobrą reakcję. Goście częściej kontrolują wynik dzięki jakości w ataku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *